Siedem sposobów na proste zakupy w domu

Proces kupowania w domu może być bardzo stresujący, czasochłonny i kosztowny, szczególnie dla tych, którzy nie mają pojęcia. Dzisiejszy rynek jest zdecydowanie dojrzały i gotowy do pożarcia dla nabywcy domu z niskimi stopami procentowymi i ceną domów na cały czas niski, teraz jest zdecydowanie czas na zakup. Starając się złagodzić stres, zaoszczędzić trochę czasu i, miejmy nadzieję, trochę pieniędzy, przygotowaliśmy siedem sposobów, aby ułatwić proces zakupu w domu.

1. Kontrola własnego kredytu
Pierwszy! Zamów raport kredytowy od wszystkich trzech agencji Equifax, Experian, TransUnion i przejrzyj go w poszukiwaniu błędów. W przypadku wystąpienia błędów skontaktuj się z agencją raportującą kredyt i usuń błędy. Jeśli masz negatywne pozycje, które są poprawne, przygotuj list wyjaśniający, aby te pozycje zostały dołączone do twojego pliku. Kredytodawcy obecnie szukają minimalnej zdolności kredytowej wynoszącej 620. Unikaj dokonywania znaczących zakupów kredytowych w tym czasie, takich jak samochód.

2. Oceń swoje dochody
Przejrzyj swój budżet. Czego możesz sobie pozwolić na comiesięczny kredyt hipoteczny? Proszę nie przyjmować hasła „brak pieniędzy tak dosłownie. Będziesz potrzebował trochę pieniędzy, aby & bdquo; zrobić transakcję & rdquo ;. Są wydatki związane z zakupem domu, takie jak, poważne depozyty pieniężne, opłata za wycenę, opłata za inspekcję domu (niewymagane ale zalecane), koszty zamknięcia, i tak, zaliczka, z której większość, jeśli nie wszystkie, będzie wymagać GOTÓW z rąk.

3. Finansowanie domu
Wywiad z kilkoma kredytodawcami hipotecznymi i brokerami, aby znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny do swoich potrzeb. Zapoznaj się z dostępnymi opcjami hipotecznymi, zarówno konwencjonalnymi pożyczkami, jak i pożyczkami rządowymi.

4. Agent nieruchomości
Szukajcie agenta, który będzie uważny na wasze potrzeby. Ktoś, kto nie tylko będzie pilnie pomagał ci znaleźć nowy dom, ale także będzie ciężko pracował w twoim imieniu. Ktoś, kto całkowicie zrozumie twoje potrzeby i będzie chętny do negocjacji umowy.

5. Wyszukaj dom
Upewnij się, że Ty i Twój agent jesteście zorganizowani w poszukiwaniu nowego domu. Zrób dobre notatki w każdym domu, ponieważ z czasem wiele domów zacznie wyglądać bardzo podobnie i możesz być oszołomiony i zdezorientowany, tracąc czas, podczas gdy ktoś inny wprowadzi się do twojego najlepszego domu.

6. Złóż ofertę
Pamiętaj, że nie jesteś jedynym poszukiwaczem kupujących, a naprawdę dobre oferty rzeczywiście idą szybko. Więc jeśli znajdziesz kogoś, kto naprawdę czuje się dobrze, nie wahaj się. Bądź jednak mądry, cena większości domów jest do negocjacji. Czasami koszty zamknięcia mogą być zapłacone przez sprzedającego, jeśli masz dobrego agenta, będą ciężko pracować w tym obszarze, aby przerobić cenę i warunki w twoim imieniu. Jednak nie ma gwarancji, że się uda. To, co osiągniesz podczas negocjacji, zależy w dużej mierze od potrzeb sprzedawcy.

7. Zamknij ofertę
Powinieneś dokładnie wiedzieć, czego wymaga się od ciebie przy zamykaniu. Musisz otrzymać oświadczenie o nazwie HUD-1 od firmy tytułowej, podając wszystkie szczegóły umowy, w tym ile musisz zapłacić, aby otrzymać klucze.
Bez wątpienia jest trochę pracy, jednak, jeśli zorganizujesz swoje wysiłki z powyższą listą, na pewno zaoszczędzisz na czas, wysiłek i prawdopodobnie także znaczne pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *