Która z opcji jest lepsza: kredyt mieszkaniowy o stałym oprocentowaniu lub o zmiennej stopie procentowej?

Gratulacje z okazji planowania wymarzonego domu!
Kupno domu to bardzo ważny krok w twoim życiu. Ale jak każda ważna decyzja w twoim życiu. A głównym jest wybór między pożyczką mieszkaniową o stałym oprocentowaniu a oprocentowaniem zmiennym.

Sprawdźmy różnicę między tymi dwoma.
* Stała pożyczka mieszkaniowa
Jak sama nazwa wskazuje, w przypadku stałej stopy Kredytu Mieszkaniowego stopa procentowa jest zawsze stała. Spłacasz EIW w stałych ratach przez cały okres pożyczki. Załóżmy na przykład, że oprocentowanie Twojej pożyczki mieszkaniowej wynosi 11%. Spłacisz zaległą pożyczkę przy tej samej (11%) stopie procentowej. Nie nastąpi zmiana stopy procentowej, niezależnie od wahań kursów na rynku.
* Pożyczka mieszkaniowa o zmiennej stopie procentowej
W zmiennej stopie procentowej oprocentowanie kredytów mieszkaniowych zmienia się od czasu do czasu. Oprocentowanie zmienne pożyczki jest powiązane z oprocentowaniem kredytu opartym na koszcie krańcowym (MCLR). Tak więc, gdy MCLR waha się, zmienia się oprocentowanie Twojej pożyczki mieszkaniowej.
* Który lepszy?
Każdy nabywca uprawniony do otrzymania pożyczki domowej chce dowiedzieć się, co jest lepsze. Większość banków i instytucji pożyczek finansowych oferuje klientom obydwa rodzaje pożyczek. Zarówno stałe, jak i zmienne kredyty mieszkaniowe mają swoje zalety i wady.

Dużą zaletą pożyczki stacjonarnej o stałej stopie procentowej jest to, że stopa procentowa jest stała przez cały okres pożyczki. Nie musisz się martwić o wahania rynku. Nie musisz się obudzić któregoś dnia i zdasz sobie sprawę, że w tym miesiącu musisz zapłacić o wiele więcej za pożyczkę do domu. Pomaga to w zapewnieniu stabilności i struktury planu spłat.
Dużą zaletą kredytów o zmiennym oprocentowaniu jest to, że są one ogólnie tańsze niż kredyty o stałym oprocentowaniu. Może to pomóc w zwiększeniu oszczędności przez cały okres posiadania pożyczki.

Nierówne oprocentowanie jest wadą. Jest możliwe, że stopa procentowa może być nawet wyższa niż oprocentowanie kredytu mieszkaniowego o stałej stopie procentowej. Może to stanowić problem, jeśli nie możesz uwzględnić zmian w budżecie miesięcznym.

Ale dobre jest to, że stopy procentowe mają tendencję spadać w czasie. W rezultacie możliwe jest obniżenie kosztów kredytu nawet po podwyższeniu stóp procentowych.
* Kiedy wybierasz stałą pożyczkę mieszkaniową?
> Wybierz stałą stawkę, jeśli:
– Chcesz zablokować stopę procentową
– Oczekujesz wzrostu stóp procentowych w przyszłości
– Wolisz stabilną strukturę EMI
* Kiedy wybierasz Pożyczka Domową o zmiennej stopie procentowej?
> Wybierz stawkę zmienną, jeśli:
– Oczekujesz, że stopy procentowe spadną w przyszłości
– Wolisz oszczędności w najbliższym czasie
– Wolisz podążać za stawkami rynkowymi

Podsumowanie:
Niezależnie od tego, czy wybierzesz kredyt mieszkaniowy o stałej lub zmiennej stopie procentowej, przed podjęciem decyzji należy przeprowadzić dokładne badanie. Porównaj różne kredyty i zobacz, która opcja najbardziej Ci odpowiada.

Dlaczego powinieneś wybrać więcej niż maksymalna kwota kredytu mieszkaniowego na swój zakup

Eksperci finansowi sugerują, że powinieneś spróbować uzyskać wyższą kwotę za wcześniej zatwierdzoną pożyczkę mieszkaniową. Większość osób spędza znaczną część swojego czasu na krótkiej liście nieruchomości. Później zdają sobie sprawę, że maksymalna kwota kredytu mieszkaniowego jest niewystarczająca do sfinalizowania zakupu.

Kredyt mieszkaniowy, który został wstępnie zatwierdzony przed zakupem domu, daje Ci swobodę zakupów.

Jak duża pożyczka domowa może być pomocna?
Jedną z największych zalet uzyskania wstępnie zatwierdzonej pożyczki domowej jest to, że możesz uzyskać wyższą kwotę pożyczki zatwierdzonej zgodnie z twoimi wiarygodnymi danymi ekonomicznymi.
Chociaż może to być ratownik, jeśli zastanawiasz się nad kupnem drogiego elementu nieruchomości, ważne jest, aby pamiętać, że tylko dlatego, że możesz uzyskać dużą ilość, nie znaczy to, że powinieneś. Upewnij się, że możesz go łatwo spłacić bez obciążania swoich zasobów finansowych. To jest ważniejsze niż uzyskanie dużej pożyczki.
Po otrzymaniu pisma o sankcji upewnij się, że masz już plan wypłaty miesięcznych EMI.

Aktywacja potwierdzenia wkładu własnego w późniejszym terminie
Pokwitowanie wpłaty w zamian za własny wkład lub OCR jest częścią ceny nieruchomości, którą wydajesz z własnej kieszeni. Banki lub instytucje finansowe wygrały i sfinansowały całkowity koszt nieruchomości, którą chcesz kupić. Jesteś zobowiązany do uiszczenia jego procentowej kwoty na podstawie wskaźnika kredytu do wartości lub LTV.

W chwili wypłaty pożyczek instytucja pożyczająca często używa tego OCR jako miary do obliczania przyszłych wypłat. Dotyczy to nieruchomości, która jest w trakcie budowy, ponieważ bank lub jednostka finansująca wypłaci pożyczkę tylko wtedy, gdy OCR odpowiada wypłacie pożyczkodawcy.

W związku z tym, gdy masz list sankcji o dużej wysokości wstępnie zatwierdzonej pożyczki domowej, miara OCR jest na Twoją korzyść na etapie budowy lub płatności. Daje to bankom pewność, że faktycznie jesteś w stanie obsłużyć całą pożyczkę i masz środki na zabezpieczenie swoich roszczeń finansowych.

Siedem sposobów na proste zakupy w domu

Proces kupowania w domu może być bardzo stresujący, czasochłonny i kosztowny, szczególnie dla tych, którzy nie mają pojęcia. Dzisiejszy rynek jest zdecydowanie dojrzały i gotowy do pożarcia dla nabywcy domu z niskimi stopami procentowymi i ceną domów na cały czas niski, teraz jest zdecydowanie czas na zakup. Starając się złagodzić stres, zaoszczędzić trochę czasu i, miejmy nadzieję, trochę pieniędzy, przygotowaliśmy siedem sposobów, aby ułatwić proces zakupu w domu.

1. Kontrola własnego kredytu
Pierwszy! Zamów raport kredytowy od wszystkich trzech agencji Equifax, Experian, TransUnion i przejrzyj go w poszukiwaniu błędów. W przypadku wystąpienia błędów skontaktuj się z agencją raportującą kredyt i usuń błędy. Jeśli masz negatywne pozycje, które są poprawne, przygotuj list wyjaśniający, aby te pozycje zostały dołączone do twojego pliku. Kredytodawcy obecnie szukają minimalnej zdolności kredytowej wynoszącej 620. Unikaj dokonywania znaczących zakupów kredytowych w tym czasie, takich jak samochód.

2. Oceń swoje dochody
Przejrzyj swój budżet. Czego możesz sobie pozwolić na comiesięczny kredyt hipoteczny? Proszę nie przyjmować hasła „brak pieniędzy tak dosłownie. Będziesz potrzebował trochę pieniędzy, aby & bdquo; zrobić transakcję & rdquo ;. Są wydatki związane z zakupem domu, takie jak, poważne depozyty pieniężne, opłata za wycenę, opłata za inspekcję domu (niewymagane ale zalecane), koszty zamknięcia, i tak, zaliczka, z której większość, jeśli nie wszystkie, będzie wymagać GOTÓW z rąk.

3. Finansowanie domu
Wywiad z kilkoma kredytodawcami hipotecznymi i brokerami, aby znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny do swoich potrzeb. Zapoznaj się z dostępnymi opcjami hipotecznymi, zarówno konwencjonalnymi pożyczkami, jak i pożyczkami rządowymi.

4. Agent nieruchomości
Szukajcie agenta, który będzie uważny na wasze potrzeby. Ktoś, kto nie tylko będzie pilnie pomagał ci znaleźć nowy dom, ale także będzie ciężko pracował w twoim imieniu. Ktoś, kto całkowicie zrozumie twoje potrzeby i będzie chętny do negocjacji umowy.

5. Wyszukaj dom
Upewnij się, że Ty i Twój agent jesteście zorganizowani w poszukiwaniu nowego domu. Zrób dobre notatki w każdym domu, ponieważ z czasem wiele domów zacznie wyglądać bardzo podobnie i możesz być oszołomiony i zdezorientowany, tracąc czas, podczas gdy ktoś inny wprowadzi się do twojego najlepszego domu.

6. Złóż ofertę
Pamiętaj, że nie jesteś jedynym poszukiwaczem kupujących, a naprawdę dobre oferty rzeczywiście idą szybko. Więc jeśli znajdziesz kogoś, kto naprawdę czuje się dobrze, nie wahaj się. Bądź jednak mądry, cena większości domów jest do negocjacji. Czasami koszty zamknięcia mogą być zapłacone przez sprzedającego, jeśli masz dobrego agenta, będą ciężko pracować w tym obszarze, aby przerobić cenę i warunki w twoim imieniu. Jednak nie ma gwarancji, że się uda. To, co osiągniesz podczas negocjacji, zależy w dużej mierze od potrzeb sprzedawcy.

7. Zamknij ofertę
Powinieneś dokładnie wiedzieć, czego wymaga się od ciebie przy zamykaniu. Musisz otrzymać oświadczenie o nazwie HUD-1 od firmy tytułowej, podając wszystkie szczegóły umowy, w tym ile musisz zapłacić, aby otrzymać klucze.
Bez wątpienia jest trochę pracy, jednak, jeśli zorganizujesz swoje wysiłki z powyższą listą, na pewno zaoszczędzisz na czas, wysiłek i prawdopodobnie także znaczne pieniądze.