Dlaczego powinieneś wybrać więcej niż maksymalna kwota kredytu mieszkaniowego na swój zakup

Eksperci finansowi sugerują, że powinieneś spróbować uzyskać wyższą kwotę za wcześniej zatwierdzoną pożyczkę mieszkaniową. Większość osób spędza znaczną część swojego czasu na krótkiej liście nieruchomości. Później zdają sobie sprawę, że maksymalna kwota kredytu mieszkaniowego jest niewystarczająca do sfinalizowania zakupu.

Kredyt mieszkaniowy, który został wstępnie zatwierdzony przed zakupem domu, daje Ci swobodę zakupów.

Jak duża pożyczka domowa może być pomocna?
Jedną z największych zalet uzyskania wstępnie zatwierdzonej pożyczki domowej jest to, że możesz uzyskać wyższą kwotę pożyczki zatwierdzonej zgodnie z twoimi wiarygodnymi danymi ekonomicznymi.
Chociaż może to być ratownik, jeśli zastanawiasz się nad kupnem drogiego elementu nieruchomości, ważne jest, aby pamiętać, że tylko dlatego, że możesz uzyskać dużą ilość, nie znaczy to, że powinieneś. Upewnij się, że możesz go łatwo spłacić bez obciążania swoich zasobów finansowych. To jest ważniejsze niż uzyskanie dużej pożyczki.
Po otrzymaniu pisma o sankcji upewnij się, że masz już plan wypłaty miesięcznych EMI.

Aktywacja potwierdzenia wkładu własnego w późniejszym terminie
Pokwitowanie wpłaty w zamian za własny wkład lub OCR jest częścią ceny nieruchomości, którą wydajesz z własnej kieszeni. Banki lub instytucje finansowe wygrały i sfinansowały całkowity koszt nieruchomości, którą chcesz kupić. Jesteś zobowiązany do uiszczenia jego procentowej kwoty na podstawie wskaźnika kredytu do wartości lub LTV.

W chwili wypłaty pożyczek instytucja pożyczająca często używa tego OCR jako miary do obliczania przyszłych wypłat. Dotyczy to nieruchomości, która jest w trakcie budowy, ponieważ bank lub jednostka finansująca wypłaci pożyczkę tylko wtedy, gdy OCR odpowiada wypłacie pożyczkodawcy.

W związku z tym, gdy masz list sankcji o dużej wysokości wstępnie zatwierdzonej pożyczki domowej, miara OCR jest na Twoją korzyść na etapie budowy lub płatności. Daje to bankom pewność, że faktycznie jesteś w stanie obsłużyć całą pożyczkę i masz środki na zabezpieczenie swoich roszczeń finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *